• Oznam o stravovaní na šk. rok 2023/2024

Org. zložky: Stredná športová škola Jozefa Herdu

Gymnázium

Školský rok 2023/2024

1. Stravovanie v školskom roku 2023/2024 sa začína 5.9.2023 (utorok)
            2. Stravu dostanú v utorok len tí žiaci, ktorí zaplatili načas a ich platba už bola prijatá – informácie u p. Hornáčkovej v jedálni.
            3. Stravovanie je v škole evidované cez aplikáciu Edupage. Rodičia si môžu sledovať, či je jeho dieťa prihlásené, poprípade odhlásené z obedov a takisto výšku stravného a platby.
            4. Každý  stravník, ktorý sa chce stravovať v školskej jedálni musí odovzdať vyplnený zápisný list (prihlášku), ktorá bude zaslaná každému v mesiaci júl a je potrebné ju vypísať (stačí elektronicky bez podpisu) a zaslať naspäť formou edupage správy do 11. 08. 2023.
            5. Platba za stravu sa uskutočňuje prevodom na účet Štátnej pokladnice: SK76 8180 0000 0070 0065 1382, najneskôr do 20. dňa predchádzajúceho mesiaca. Pri platbe treba uviesť meno a priezvisko stravníka a variabilný symbol, ktorý vám bol pridelený cez Edupage (všetci žiaci okrem novoprijatých ho vidia v Edupage v časti platby). Novoprijatí študenti pri prvej platbe uvedú do poznámky meno, priezvisko a triedu, pri ďalšej platbe už budú mať variabilný symbol vygenerovaný v systéme.
            6. Pokiaľ sa študent stravoval minulý školský rok, bude automaticky prihlásený aj na školský rok 2023/2024.  Ak nebude mať záujem o stravovanie v novom školskom roku, treba to nahlásiť vedúcej ŠJ najneskôr do 4. 9. 2023.
            7. Žiaci prvého ročníka, ktorí majú záujem o stravovanie, dostanú cez aplikáciu Edupage prihlášku na stravovanie. Vyplnenú prihlášku je potrebné ihneď zaslať naspäť.  Zákonný zástupca prváka môže už v auguste zaplatiť poplatok za stravu na číslo účtu:  SK76 8180 0000 0070 0065 1382, do poznámky napísať meno a priezvisko žiaka, ročník, po aktivácii stravy bude na Edupage vygenerovaný variabilný symbol pre platbu.
            8. Edupage umožňuje platenie poplatkov škole  - pomocou služby VIAMO. Táto služba zjednodušuje platenie pomocou bankového prevodu a poskytuje odosielateľovi aj prijímateľovi okamžitú informáciu o zrealizovaní platby.
            9. Preplatky z predchádzajúceho školského roku boli automaticky presunuté do nového školského roku 2023/2024.
            10. Žiak, ktorý zaplatí a jeho platba prejde do evidencie p. Gabriškovej bude mať v Edupage systéme aktivované prihlásenie na stravu (sekcia jedáleň) a môže ísť na obed. Prostredníctvom Edupage sa môže žiak odhlásiť zo  stravy a sledovať evidenciu odobratej stravy, žiak sa na stravu neprihlasuje, zaplatením mesačného poplatku je prihlásený na celomesačný odber stravy automaticky. Odhlasovanie stravy – systém umožňuje odhlásiť stavu najneskôr pracovný deň vopred do 14:15 cez aplikáciu Edupage alebo tel. 033/5521207. Za neodobranú a včas neodhlásenú stravu sa finančná ani vecná náhrada neposkytuje.
            11. V prípade, že žiak má záujem platiť stravu trvalým príkazom, t.j. každý mesiac fixnú sumu, je potrebné, aby platobný príkaz prebehol do 20. dňa v mesiaci. Platbu trvalým príkazom je potrebné nahlásiť p. Hornáčkovej. Ak na konci školského roka  vznikne preplatok, bude vrátený na účet, z ktorého chodila mesačne platba. Paušálna suma na mesiac je:
            • mladší žiaci (príma, sekunda, tercia)              ... 44,00 €
            • starší žiaci (ostatní)                                            ... 48,00 €
            • celodenná strava (internát)                             ... 138,00 €

V prípade akýchkoľvek otázok a informácií ohľadom stravovania kontaktujte vedúcu Henrietu Gabriškovú na tel. čísle: 033/5521207 alebo mailom: jedalenjanabottu@zupa-tt.sk